Bodystyling

Hledáte efektivní fitness cvičení pro zpevnění a vytvarování postavy?

Potřebujete se zbavit přebytečných kil v problémových partiích?

Právě pro Vás je určen bodystyling!

Bodystyling – poměrně zvláštní název pro dokonalé formování a zpevnění postavy. Takový bodystyling se soustřeďuje na formování svalstva celého těla, můžete se také zaměřit pouze na problémové partie, jako jsou stehna, hýždě nebo břišní svaly.

Co to vlastně bodystyling je?

Bodystyling je v podstatě klasický aerobik, kdy je nutné nejdříve rozehřát celé tělo.

Rychlost celého cvičení se střídá podle toho, které svalové skupiny zrovna procvičujeme. Měli bychom střídat zejména svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo k jejich přetížení. Při každém cvičení, pohybu, tanci se tělo dokonale formuje a zejména v případě, že chceme tělo protáhnout, posílit, ale v případě, že chceme tak trochu mít dokonalou kondici. Toto cvičení působí také jako dokonalé odreagování, odpočinek a útěk před stresem.

Při cvičení, které se nazývá bodystyling, lze používat náčiní, jako jsou například posilovací gumičky, činky a tyče, ale podstatné je, že se v takovém případě nemusíte učit složité choreografické skladby.
pokud bychom měli dát na doporučení trenéra, ti doporučují dát si jen malou svačinku před i po cvičení. Nemudeme mít pocit hladu a zároveň nebudeme přesycení. Pokud vydržíme cvičit třeba 3x týdně, již za několik dní můžete vidět na své postavě pokroky.

Kdo může bodystyling provozovat

Bodystyling je cvičení vhodné pro všechny, ovšem samozřejmě se nedoporučuje pro těhotné ženy, které nemají s bodystylingem zkušenosti a nemohou si tak upravit tréninkový plán, vzhledem ke svému těhotenství. Zaměřit se můžete na určitou partii svého těla a vše ostatní již záleží na vás.

Na co je bodystyling dobrý

Jak už bylo řečeno bodystyling zpevňuje a tvaruje postavu, svaly se díky němu stanou pevnější a pružnější.

Co je ke cvičení potřeba

V případě, že chcete bodystyling provozovat, není třeba žádné těžké náčiní, bohatě postačí vaše vlastní váha. Používat se u tohoto druhu cvičení mohou jednoduché pomůcky, které si lze zapůjčit na hodině v našem fitku. Nezapomeňte na dostatek tekutin, ručník a chuť do cvičení.

Aerobik

Aerobik neboli rytmická gymnastika byla populární již v 70. letech a dnes se zvrhla do velkého počtu směrů. Aerobik je zaměřen pro širokou veřejnost a různé věkové kategorie. Je to v podstatě kondiční cvičení při hudbě, jenž je zaměřeno na rozvoj oběhové soustavy a na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti. Samotný název napovídá, že jde o formu cvičení, které je vykonáváno středně vysokou intenzitou.

Naše lokalita zaměření je především Kladno, Unhošť, Hostivice, Smečno, Nové Strašecí, Buštěhrad, Slaný.

Benefity

Příjmáme Vaše Multisport karty i SODEXO.

  • Perfektní vybavení
  • Denně připravené náčiní
  • Skvělí osobní trenéři
  • Prémiový program