Fitness

Každý sport vyžaduje před začátkem rozehřátí našeho těla. Ani v tomto případě, kdy chceme začít cvičit tomu nebude jinak. Rozehřítí probíhá například v podobě běhu (klidně i na místě) či jízdy na kole nebo rotopedu. Zvýší se tím naše tepová frekvence, rozproudí se krev, svaly se rozehřejí a připraví na další fyzickou aktivitu. Rozehřátí se provádí za účelem maximalizace nadcházejícího výkonu a také kvůli snížení rizika zranění.

Fitness cvičení je rozděleno na silové cvičení a na kardio část. Silové cvičení se provádí například s činkami nebo na posilovacích strojích nebo jen s váhou vlastního těla a má za důsledek zvýšení množství svalové hmoty a tvarování těla. Naše fitko je vybaveno odolnými cvičební stojany s volnými váhami pro zkušené uživatele, ale i pro začátečníky.

Aerobní či již zmíněné kardio cvičení může být například běh, jízda na kole nebo rotopedu, aerobní trenažéry ve fitness centru (běhací pás, veslovací trenažér…), ale i obyčejná chůze. Má to za následek zlepšení kardiovaskulární zdatnosti a spalování tuků a sacharidů.

O všech možnostech fitness cvičení se můžete poradit s našimi fitness trenéry.

Každé cvičení má pozitivní vliv na psychiku i fyzickou zdatnost a kondici člověka. Po pár vteřinách fyzické námahy se zvyšuje srdeční tep, začínají se spalovat sacharidy a tuky, dýcháme zhluboka, takže se svalům dostává více kyslíku. Po hodině stále tělo stále ještě spaluje rychleji, posiluje se imunitní systém. Ještě ten den svaly začnou obnovovat a posilovat, tělo se rychleji zbavuje glukózy z krve, takže se snižuje riziko srdečních chorob i diabetu, po týdnu cvičení se nám už zlepší kondice, máme silnější imunitu, nižší krevní tlak a po několika měsících už máme kromě celkově lepšího zdravotního stavu srdce a plic, zvětšení svalů, sníženého rizika onemocnění některými chorobami také nižší množství tělesného tuku a často i lepší náladu, cítíme se méně ve stresu a obecně psychický stav je lepší.

Ale i každé cvičení, každý trénink potřebuje náležitý odpočinek. Naše tělo musí být uvolněné a pravidelné dýchání k tomu přispívá. Uvolňujeme svaly, dýchací cesty a tep či kardiovaskulární systém uvádíme do normálu.

…a cítíte se jako znovuzrození!

Naše fitko není jen klasické cvičení, najdete zde také Body Wraps, SM systém, kruhový trénink, a to vše za doprovodu osobního trenéra. Odpočinete si při masážích, pilátes, street dance, osobní poradce Vám poradí v oblasti bodystylingu i fyzioterapie.

Pokud bydlíte v oblasti Kladno, Unhošť, Hostivice, Smečno, Nové Strašecí, Buštěhrad, Slaný, můžete navštívit naše fitko.

Naše lokalita zaměření je především Kladno, Unhošť, Hostivice, Smečno, Nové Strašecí, Buštěhrad, Slaný.

Benefity

Příjmáme Vaše Multisport karty i SODEXO.

  • Perfektní vybavení
  • Denně připravené náčiní
  • Skvělí osobní trenéři
  • Prémiový program