sm systém

SM SYSTEM (spirální stabilizace patere) metoda MUDr. Smiska

S bolestí zad se dnes setká téměř 98% obyvatelstva. Bolest plyne většinou z nesprávného držení těla, špatné chůze, ochabnutí zádových a břišních svalů a poruchy spirální stabilizace páteře. SM systém je nejjednodušší a přitom vysoce účinná metoda jak bolesti zad předejít, či se bolesti zad jednou provždy zbavit. S bolestí zad se dnes setká téměř 98% obyvatelstva. Bolest plyne většinou z nesprávného držení těla, špatné chůze, ochabnutí zádových a břišních svalů a poruchy spirální stabilizace páteře. SM systém je nejjednodušší a přitom vysoce účinná metoda jak bolesti zad předejít, či se bolesti zad jednou provždy zbavit. Jeho název je odvozen ze Stabilizace a Mobilizace páteře, proto SM systém.

Metoda je založena na aktivním pohybu paže pomocí elastického lana, dochází tak k zapojení šikmých svalů břišních a protahování páteře směrem vzhůru. Tímto se obnovuje zádový korzet, uvolňují se velké klouby a regeneruje se páteř.
SM systém se v praxi využívá pro léčbu, prevenci, regeneraci a jako kondiční trénink pro sportovce. Je to komplexní systém jak pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe.
Tato metoda je postavena na 12 základních cviků které je možné rozvíjet dál. SM SYSTEM vychází ze 3 větví svalových zřetězení , začínají u ramen a krční páteře a spiralově se vinou kolem celého trupu, přecházejí na dolní končetiny a končí u palců .
Jsou-li tato spirálová zřetězení funkčí, při každém kroku se aktivují a oddalují jednotlivé obratle páteře od sebe. Zvětšuje se tak prostor pro meziobratlové ploténky,ty se tak mohou regenerovat a – pokud už došlo k jejich výhřezu, při pravidelném cvičení, vracet zpět.
V dnešní době je bohužel stále častější, že se vlivem fyzického nebo psychického přetížení, tato spirálová zřetězení svalů přerušují. Následkem toho, místo aby se při každém kroku zapojovala spirálová zrětězení, která páteř uvolňují, jsou neustále aktivována svalová zřetězení vertikální, která působí na jednotlivé obratle páteře opačně, tzn. tlačí je více a více k sobě.
Už to bohužel začíná ve věku kdy děti sedí ve škole v lavici, špatné sezení , hrbení se, špatná chůze. .to všechno nám tyto svaly ochabuje, tím nám vzniká skolioza páteře, výhřezy, bolesti zad, kloubů a kyčlí. ..
Druhým extrémem je velké zatížení, většinou jednostranným sportem (tenis, hokej, posilovna …) nebo jednotvárnou prací (celodenní stání). Veškeré toto přetížení je potřeba kompenzovat pravidelným cvičením.Cvičení SM Systému je velkou výhodou, že aktivizuje už zmíněná spirálová zřetězení svalů, ale navíc současně protahuje zkrácené svaly a posiluje svaly oslabené .
Sama za sebe mohu říct, že jsem viděla a sama si zkusila jak skvělé má tato metoda výsledky a opravdu doporučuji. Tato metoda zachránila už spousty lidí před operací a právem se může pyšnit těma nejlepšíma výsledkama.